oktoober 10, 2019

Krediidiinfo Päeval saavad kõik ettevõtted TASUTA kontrollida krediidihinnangut

Ettevõtte positiivne krediidihinnang on tõestus firma tugevast finantsolukorrast ning eeskujulikust maksekäitumisest. See loob usaldusväärsust, kindlustunnet ning annab eeldused tugevale koostööle ja püsivatele partnerlussuhetele.

Negatiivne krediidihinnang võib seevastu olla takistuseks ettevõtluse arendamisel ning isegi ohuks mistahes väikese või keskmise suurusega ettevõtte (SME) tegevusele.

Tihtipeale aga ei kuulu ettevõtte prioriteetide hulka regulaarne krediidihinnangu kontroll. Selle olukorra parandamiseks on Creditinfo loonud Krediidiinfo Päeva raames võimaluse E-Krediidiinfost TASUTA vaadata kolme „Krediidihinnangu raportit“. Tasuta raportite eesmärk on anda Eesti ettevõtjatele vaba võimalus tutvuda raporti sisuga, värskendada […] Loe edasi »

juuli 22, 2019

Mida näitab ettevõtte kohta “Edukas Eesti Ettevõte” tunnistus?

 

Alates 2006. aastast tunnustab Creditinfo Eesti tublisid ettevõtteid “Edukas Eesti Ettevõte” tunnistusega. Nimetatud tunnistust pälvivad ainult need Eesti ettevõtted, kes Creditinfo Reitingu järgi omavad kõrget krediidireitingut: A, AA või AAA. Creditinfo reiting on aktsepteeritud nii Eesti kui ka rahvusvahelisel turul. Kõrge reiting näitab, et ettevõttel on suurepärased finantsnäitajad, positiivne taustinfo ja korrektne maksekäitumine.

Kuidas kujuneb ettevõtte reiting?

Creditinfo […] Loe edasi »

aprill 25, 2019

Krediidijärelevalve aitab tegeleda viivitusse sattunud klientidega

Kui soovite kiirendada arvete laekumist viivitusse jäänud klientide hulgas, siis jätke see meie hooleks!

Creditinfo krediidijärelevalve tegeleb Teie ettevõtte nimel viivitusse jäänud klientidega nii, et säiliks hea kliendisuhe ning ei tekiks ebameeldivaid vaidlusi. Me suhtleme klientidega kandes Teie väärtusi olles ettevõtte jaoks professionaalne krediidihaldur.

Krediidijärelevalve aitab tegeleda viivitusse sattunud klientidega

Creditinfo krediidijärelevalve teenus on arve meeldetuletusi teostav lahendus, mis võimaldab viivitusse sattunud kliendile saata meeldetuletusi posti, e-posti, sms-i teel, teha meeldetuletuskõnesid, kanda võlglasi Ametlikku Maksehäireregistrisse ja lõpetada maksehäired, […] Loe edasi »

aprill 24, 2019

Tööjõupuudus, ilm ja konkurents mõjutamas ettevõtete maksekäitumist

Creditinfo värske Ettevõtete maksekäitumise uuring 2018. aasta II poolaasta kohta näitas, et 11,7% kõikidest ettevõtetest olid kõrgema krediidiriskiga. Kui maksehäired äripartnerite vahel on veidi vähenenud, siis maksuvõlad pisut suurenenud. Kõige rohkem oli maksehäireid majutus-toitlustussektoris (6,9% ettevõtetest), kuid nii seal kui ka ehituses ja põllumajanduses on maksehäirete koguhulk vähenenud. Maksuvõlgasid esines aga kõige enam ehitussektoris (12,1%).

Koostöö maksuhalduriga aitab ehitussektorit puhastada

Maksu- ja Tolliameti (MTA) teenuste osakonna võlamenetluse talituse juhataja Liina Jõõts tõdeb, et ehitussektor, mis on läbi […] Loe edasi »

aprill 16, 2019

Põhitõed, mida on hea teada krediidivõimekuse hindamisest

Mis on krediidihinnang?

Krediidihinnang vastab väga lihtsale küsimusele – kellele ja kui palju krediiti müüa ehk siis professionaali keeles milline on krediidirisk ja kui suur on krediidilimiit?

Krediidihinnang mõõdab kahte asja:

kui suure tõenäosusega jääb raha laekumata;
kui suures ulatuses võin krediteerida ehk milline on krediidilimiit.

Millest sõltub soovitatav krediidilimiit?

Soovitatav krediidilimiit sõltub kahest asjast: potentsiaalse kliendi kulude hulgast ajaloos ja tema riskist. Näiteks väga suur ettevõte, kellel on suhteliselt kehv seis võib omada väikest krediidilimiiti aga väike ettevõte, kellel on kehv seis pigem krediidilimiiti ei […] Loe edasi »

veebruar 26, 2019

Pankrottide arv oli mullu rekordmadal

Eestis läks eelmisel aastal pankrotti 273 ettevõtet, mis on viimase kümnendi väikseim pankrottide arv aasta kohta. Avalikku tähelepanu saavad pankrotijuhtumid siiski.

Värskest 2018. aasta  Creditinfo pankrotiuuringust selgus, et igast tuhandest ettevõttest läks pankrotti vaid 1,34, kusjuures alates 2011. aastast on pankrottide arv pidevalt vähenenud. Võrdlusena kuulutati 2009. ja 2010. aastal püsiv maksejõuetus välja üle 1000 ettevõttel aastas – ligi neli korda rohkem kui mullu. Uurisime ekspertidelt pankrottide vähenemise põhjuste ja viimase aja tendentside kohta.

Mis põhjusel võib pankrotte hetkel vähem olla?

Loe edasi »

jaanuar 24, 2019

Ettevõtte taustaga tutvumine aitab langetada läbimõeldud otsuseid

Ettevõtete tausta kontrollimine on eraisikutele sama oluline kui firmadele. Nii nagu ettevõtted kontrollivad enne äritehingute tegemist partneri tausta, tuleb ka eraisikutel ettevõtetega tehingud tehes veenduda firma usaldusväärsuses. Ettevõttega põhjalikum tutvumine aitab langetada läbimõeldud otsuseid ning väldib võimalikke ebameeldivaid olukordi. Näiteks tööle asudes selgub, et ettevõttel on makseraskused ning ei suuda välja maksta lubatud töötasu.

Hea näide on ka olukord, kui oled otsimas uut töökohta. Tööpakkumisi […] Loe edasi »

jaanuar 22, 2019

Uus raport “Tegelikud kasusaajad, omandi- ja kontrollistruktuur”

Creditinfol on heameel tutvustada uut raportit “Tegelikud kasusaajad, omandi- ja kontrollistruktuur“, mis on meie senise raporti “Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise raport” uuendatud versioon.

Uus raport “Tegelikud kasusaajad, omandi- ja kontrollistruktuur“ on tõhus töövahend, kui olete loomas uue kliendiga ärisuhet või tahate kontrollida oma pikaajaliste klientide tausta, et täita seadusest tulenevat „tunne oma klienti“ hoolsusmeedet rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamiseks. Kohustatud isikute poolt läbiviidav riskihindamine peab lähtuma iga ettevõtte tegevuse eripärast ning koosnema nii rahapesu ja terrorismi rahastamise riski tuvastamisest kui […] Loe edasi »

jaanuar 16, 2019

Kuidas tõendada oma maksekäitumist?

Ettevõtted ja teised eraisikud võivad tunda huvi Sinu maksekäitumise vastu, et selgitada välja, kas omad kehtivaid maksehäireid või mitte. Sellest ei maksa heituda, sest see on tavapärane praktika, et vältida tehinguid klientidega, kes võivad olla ebaausad või jääda kohustuste täitmisega hätta.

Enamlevinud olukorrad, mil võidakse huvi tunda, kas omad kehtivaid maksehäireid või mitte, on näiteks eluaseme üürimine, auto ostmine või laenu võtmine. Üürile andja soovib […] Loe edasi »

jaanuar 8, 2019

6 asja, mida peaks teadma maksehäiretest

Lisaks äriklientidele pöörduvad Creditinfosse sageli ka
eraisikud, kes on üllatuslikult teada saanud, et nende kohta on avaldatud maksehäire.
Näiteks on sagedased juhtumid, kui isik
soovib laenu või järelmaksuga toodet või teenust soetada, kuid kaupmees keeldub
tehingust, sest isiku kohta on Ametlikus Maksehäireregistris avaldatud maksehäire.
Tulemusena jääb eraisikul toode või teenus saamata, sest enne uue
finantskohustuse andmist nõuab kaupmees, et vanad võlgnevused oleksid
likvideeritud. Sageli on sellised olukorrad põhjustatud valearvamusest, et kui
teenust ei kasutata, arvet ei […] Loe edasi »

detsember 17, 2018

Heategevuslik Nädal Creditinfos

Detsembrikuu saabudes võtsime kogu Creditinfo kollektiiviga eesmärgi – täita üks jõulukuu nädal erinevate heategevuslike tegevustega. Mitmekesisuse tagamiseks jagunesime mitmeks väikseks meeskonnaks. Iga tiim sai ise otsustada, millist fondi, organisatsiooni või asutust läbi omaalgatusliku heategevuse toetatakse. Tuleb tõdeda, et meeskondadel kreatiivsusest puudu ei jäänud.

Creditinfo Heategevusliku Nädala tegevused:

Tartu Creditinfo tiim rakendas oma värvimisoskuseid Ihaste Ratsatallis, kus tribüünidel on nüüd uus ja värske välimus.  Külastasime Gustav Adolfi Gümnaasiumi, kus jagasime noortele teadmisi, millist statistikat saab vaadata Facebook andmete abil.Avasime heategevusliku pop-up kohviku Foorumi […] Loe edasi »

detsember 11, 2018

Uus eraisikute krediidiportaal Minu Creditinfo

Uus eraisikute krediidiportaal Minu Creditinfo – www.minucreditinfo.ee on meie senise eraisikute keskkonna E-Seif värske ja uue välimusega järeltulija. Minu Creditinfo veebileht on kasulik igale eraisikule, kes soovib omada ülevaadet oma maksekäitumisest ning teha õigeid rahaga seotud otsuseid.  

Minu Creditinfos saab:

tasuta vaadata informatsiooni oma maksehäiretest; jälgida oma laenuvõimet;uurida, kes on teinud Sinu maksehäirete kohta päringuid;jälgida enda kohta toimunud muutusi avalikes registrites ja andmebaasides.

Lisaks enda rahaasjade […] Loe edasi »

oktoober 12, 2018

Soovitame sulgeda krediidi 16 390 ettevõttel

Alates 1. oktoobrist 2018 muutusid viimase majandusaruande puudumise tõttu krediidihinnangud negatiivseks 16 390 ettevõttel. See on 3405 ettevõtet rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Muudatus puudutab seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, kes ei ole esitanud 2017. aasta majandusaruannet. Creditinfo Eesti peanalüütiku Anne-Ly Otsa sõnul on majandusaasta aruandega viivitajaid tavaliselt kahte tüüpi: „Enamik neist on ettevõtted, kelle majandusseis on halvenenud ning seetõttu viivitavad aruande esitamisega. Seda tõestab ka Creditinfo Eestis kaks korda aastas läbiviidav ettevõtete maksekäitumise uuring. Võrreldes esimese poolaasta uuringuga lisanduvad teise poolaasta […] Loe edasi »

oktoober 4, 2018

KREDIIDIINFO PÄEVA PUHUL ON KREDIIDIHINNANGU RAPORT TÄNA TASUTA!

Täna, 4. oktoobril 2018, tähistame Krediidiinfo Päeva. Tegemist on Creditinfo rahvusvahelise grupi traditsioonilise ühisüritusega, mille eesmärk on juhtida ettevõtjate tähelepanu koostööpartneri maksevõimelisuse kontrollimisele.

Julgustamaks ettevõtjaid rohkem tähelepanu pöörama oma koostööpartneri maksekäitumisele, oleme Krediidiinfo Päeva puhul välja pannud eripakkumise, mille raames on ettevõtjatel täna võimalus E-Krediidiinfost TASUTA alla laadida Krediidihinnangu raport.

Eripakkumine on kättesaadav E-Krediidiinfos. Alajaotuses „Raportid“ on esimesel positsioonil tasuta kampaaniaraport nimega KREDIIDIINFO PÄEVA kampaania: „Krediidihinnangu […] Loe edasi »

oktoober 3, 2018

Hea aeg ei ole majutus-toitlustussektorile murevaba

Eesti majutus- ja toitlustusettevõtted on oma maksekäitumist küll parandanud, kuid negatiivse krediidihinnangu poolest siiski tipus. Uurisime, kuidas hotellidel ja restoranidel läheb ja miks käib majutus-toitlustussektoriga kaasas kõrgem krediidirisk.

Creditinfo Eesti Ettevõtete maksekäitumise 2018 I poolaasta uuring näitab, et 20,9% uuritud majutus- ja toitlustusettevõtetest on negatiivse krediidihinnanguga. Seda on Eesti keskmisest kaks korda rohkem. Käesoleva aasta esimeses pooles esines maksehäireid igal 18. majutus- või toitlustusettevõttel ning maksuvõlga igal 10. ettevõttel. Samas on sektori näitajad aasta tagusega võrreldes paranemas, võlasumma suhteliselt väike […] Loe edasi »

september 5, 2018

Trinidad Wiseman – kahe töökaaslase innukusest „Eduka Eesti Ettevõtteni“

Ettevõtluses ja ärimaailmas on saavutuste märkamine, tähistamine ning näitamine sama oluline kui kiitus sõpradelt ja töökaaslastelt. Ärilised saavutused ja nende eest tunnustada saamine innustab kogu ettevõtet edasi pingutama.

Kaksteist aastat tagasi algas Creditinfos traditsioon tunnustada tublisid Eesti ettevõtteid. „Edukas Eesti Ettevõte“ tunnistuse pälvivad ettevõtted, kel on hea majandusolukord, tublid finantstulemused ning korrektne maksekäitumine. Meil on hea meel, et see traditsioon on jätkuv ning ettevõtted kasutavad üha rohkem „Edukas Eesti Ettevõte“ tunnistust nii ärisuhetes kui ka maine kujundamisel.

Meil on heameel jagada „Edukas […] Loe edasi »

september 3, 2018

„Edukas Eesti Ettevõte“ Green Marine pingutab puhtama keskkonna nimel

Oleme oma blogipostitustes järgemööda tutvustanud teile erinevaid tublisid Eesti ettevõtteid, kes on pälvinud Creditinfo poolt „Edukas Eesti Ettevõte“ tunnistuse. Selle tunnistuse eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes omavad kõrget krediidireitingut, eeskujulikku maksekäitumist ning tugevat majandusolukorda. See tunnistus on ettevõttele hea töövahend, mis aitab tõendada ettevõtte tugevat majandusolukorda, tuleb kasuks uute koostööpartnerite leidmisel, töötajate värbamisel ning on ettevõtte usaldusväärsuse tõenduseks välismaal.

„Edukas Eesti Ettevõte“ tunnistust omavad ettevõtted väga erinevates tegevusvaldkondades. Käesolevas postituses tutvustame teile ettevõtet, kes pingutab iga päev selle nimel, et meie […] Loe edasi »

juuli 23, 2018

“Edukas Eesti Ettevõte” tunnustus aitab kaasa ettevõtte turundamisele

Saavutades spordis parimaid tulemusi oleme harjunud sellega, et suure tööga teenitud diplomeid, medaleid ja karikaid eksponeeritakse uhkustundega. Sellised saavutused loovad hea tunde ning motiveerivad veelgi rohkem pingutama. Ka ärimaailmas tuleb edu saavutamiseks palju vaeva näha.

Meie Creditinfos usume, et edukad firmad vajavad tunnustust, et ka teised märkaksid ettevõtte saavutusi. See annab motivatsiooni nii äri edendamisele kui tõstab kindlustunnet töötajates.

Creditinfo tunnustab “Edukas Eesti […] Loe edasi »

juuli 19, 2018

Saage tuttavaks “Edukas Eesti Ettevõte” – Värska Kuurortravikeskus

Alates 2006. aastast on Creditinfo tunnustanud Eesti ettevõtteid “Edukas Eesti Ettevõte” tunnistusega. Aastatepikkune traditsioon on muutnud “Edukas Eesti Ettevõte” tunnistuse ettevõtete jaoks oluliseks vundamendiks ärisuhetes, sest tõendab ettevõtte kõrget krediidireitingut ning aitab seekaudu näidata töötajatele, klientidele ja partneritele, et ettevõte suudab jätkusuutlikult majandada ja täita oma finantskohustusi.

Kuid, kes on need ettevõtted, kes on tunnustatud “Edukas Eesti Ettevõte” tunnistusega? Anname nendest ülevaate siinsamas Creditinfo blogis, tuues teieni esimese loo Värska Kuurortravikeskusest.

Värska kuurortravikeskus asutati 1972 ja alustas oma tegevust 1980, kuid […] Loe edasi »

juuni 28, 2018

Edukus on auasi

Kindlasti olete nõus, et ausate võtete abil saavutatud edukus on see, mis tegelikult loeb. Kui firma on end ausate meetoditega tippu töötanud, oleks patt sellest mitte rääkida – edukuse näol on ikkagi tegemist auasjaga, mida sobib kuulutada nii olemasolevatele kui ka potentsiaalsetele töötajatele, klientidele ja koostööpartneritele.

Võib tunduda, et ettevõtte edukust on laiemale avalikkusele keeruline näidata, kuid õnneks on Creditinfo selle ettevõtete jaoks kergemaks teinud ning välja töötanud tugeva ettevõtte maine garantii –„Edukas Eesti Ettevõte“ tunnistuse, mida on välja antud […] Loe edasi »

AS Creditinfo Eesti - Narva mnt 5, 10117 Tallinn
+372 665 9600 INFO@CREDITINFO.EE
Developed by Obscural